14.11.2018 konverents : Toitumise mitu palet

Funktsionaalse toitumise terapeut ja psühhoterapeut Sirli Kivisaar räägib konverenstil teemal EMOTSIOONID JA TOITUMINE. Sirli aitab oma ettekandes heita pilgu meie emotsioonide põnevasse maailma. Ta räägib sellest, mis mõjutab meie tundeid ja kas lisaks psühholoogilistele tehnikatele on tunnetega paremaks toimetulekuks võimalik midagi ära teha ka toitumise abil. Sirli tutvustab oma ettekandes, milliste toitainetega toetada oma vaimset tervist, et leevendada stressi ja tunda elust suuremat rõõmu!

Funktsionaalse toitumise arst-terapeut ja psühholoog Annely Soots peab konverentsil loengu SOOLESTIKU JA SEEDIMISE SEOSEST HAIGUSTE JA KEHAKAALUGA. Annely käsitleb soolestiku seoseid seedevaevustega, räägib soolestiku barjäärifunktsioonist ja soolestikuga seotud immuunsüsteemist. Seejärjel näitab ta, kuidas ja missuguse mehhanismiga tekivad soolestikuga seotud häired mujal organismis: soolestik-aju, soolestik-hingamisteede ning soolestik-maksa telg, soolestiku ja naha tervise seos ning soolestiku seos tervisliku kehakaaluga.

Konverentsil räägib funktsionaalse toitumise nõustaja ja toitumisterapeut Triin Muiste lähemalt sellest, mida see vahva söömisteadus endast kujutab ???? ????️ ???? Söömist mõjutavad väga paljud asjaolud, kasvõi see, missuguste meeltega me sööme – enne, kui toit suhu jõuab, tunneme me lõhna, vaatame seda silmadega, kujutame maitset ette... Uus teadus gastrofüüsika uurib multisensoorseid elamusi, mis me toidust saame, ning seda, mis meid söömisel mõjutab ja mille järgi me oma valikuid ning otsuseid teeme. Loengus vaatleb Triin selle teadusharu avastusi lähemalt ning näitab, kuidas saab neid teadmisi enda kasuks pöörata!

Bioloogia haridusega funktsionaalse toitumise terapeut Eliisa Lukk räägib põneval ja vastkaid arvamusi tekitaval teemal - PAASTUDA VÕI MITTE? Paastumisest on tänaseks saanud uus tervisliku eluviisi moevool: vahelduv paastumine, söömise ajaline piiramine, pikaajaline paastumine ja palju muud. Eliisa seab kahtluse alla, kas neid kõiki võib paastumiseks nimetada. Ta annab oma loengus ülevaate, mis on nende “paastumiste” erinevused, mida üldse paastumine tähendab, mis toimub kehas paastumise ajal. Millist kasu loodetakse paastumisest saada ja kas see ka nii on?

Konverents on mõeldud kõikidele inimestele, keda huvitab nende endi ja lähedaste tervis ja kes soovivad oma toitumiharjumusi tervislikumaks muuta. Väga on oodatud ka nende valdkondade spetsialistid, kes igapäevaselt toitumise teemaga kokku puutuvad, näiteks toitumisnõustajad, perearstid, füsioterapeudid, psühholoogid ja treenerid.

Osalustasu: 7. novembrini 25 €
Lisainfo ja registreerimine : kadri@vianaturale.ee
www.vianaturale.ee
Tagasi