Funkts. toit. nõustajad

small-thumb-2
Laivi Mesikäpp

Funktsionaalse toitumise juurde jõudsin peale 16 aastat aktiivset tegevust turismimaastikul. Toit oli hingelähedane ja toitumisega seotud töö pakkus võimalust kasutada ära seniseid kogemusi ja oskusi toitlustusvaldkonnast. Oma laste eritoitumisega seotud vajadused sillutasid teed sellesse valdkonda. Baasiks toitlustusalane kõrgharidus, olen end toitumisalaselt täiendanud nii Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis, Rahvatervise Akadeemias kui Tervisearengu Instituudi koolitustel ja konverentsidel.  Toitumisnõustajana alustasin tööd aastal 2015.

Olen töötanud toitumisnõustajana erapraksises, Apotheka Apteekides Tallinnas ja Tartus, ABC Supermarketi Delice kauplustes Viimsis, Pärnus ning Solarise toidupoes Tallinnas.  Lisaks olen teinud koostööd erinevate toitlustajatega, juhendanud laste kokakooli ja panustanud psüühilise erivajadusega inimeste toitumisalase teadlikkuse tõstmisse.  Muuhulgas olen esindannud Eesti Toitumisnõustajate Ühendust toitumisnõustajate kutse hindamiskomosjonis. Täna teen koostööd Annely Sootsi Koolituse Tervisekooliga.

Õpin Tallinna Ülikooli magistrantuuris kunstiteraapiat (psühhoterapeutiline ravi ja rehabilitatsioon loovate tehnikatega) ning minu peamiseks sihtgrupiks on psüühilise erivajadusega kliendid. Keha ja meele tervis on mõjutatav ka toitumisega. Soovi korral on minu klientidel võimalus oma heaolu mõjutada ka läbi erinevate loovteraapiliste ja meelerahu harjutuste.

Vastuvõtule saab tulla Tallinnas. Väljaspool Tallinnat olevatele klientidele on võimalus toitumisnõustamise teenuseks üle Skype.

www.tervisekunstid.ee
Tervisekunstid OÜ
loovus, meelerahu, toitumine

Telefon: +372 57777749

small-thumb-2
Rita Protten

Tegutsen funktsionaalse toitumise nõustajana Tallinnas ja Harjumaal, aga Skype või e-maili teel nõustan inimesi ka teistest Eestimaa piirkondadest.

Olen lõpetanud funktsionaalse toitumise nõustaja õppe 2017 aastal ja hetkel jätkan õpinguid   toitumisteraapia õppes. Eelnevalt olen lõpetanud TTÜ-s keemia teaduskonna toiduainete tehnoloogia eriala. Olen töötanud erinevates ettevõtetes toiduga seonduvatel ametikohtadel. Samuti olen täiendanud ennast mitmetel toitumisalastel koolitustel ja läbinud taimetarkuseid käsitleva  Herbaatika kursuse, et paremini tundma õppida tervislikku toitu taimemaailmas.

Nõustan meelsasti inimesi, kes vajavad abi tervisliku toitumise vallas, et muuta oma toidulaud veelgi tervislikumaks ja saada lahendusi oma terviseprobleemidele läbi toidu. Aitan analüüsida menüüsid, olen abiks seedevaevuste, südame- veresoonkonna probleemide, kõrge veresuhkrutaseme, nahaprobleemide, allergiate, toidutalumatuste, kaaluprobleemide puhul toiduvalikute ja elustiilimuutuste sisseviimisel.

Enamus terviseprobleeme saavad leevendust õigete toiduvalikutega!

FB: Tervislik OÜ

Telefon: +3725186186, E-mail: ritaprotten@gmail.com

small-thumb-2
Karin Järvis

Töökoht:

 • Psühholoog-toitumisnõustaja, OÜ Babysport
Haridus:
 • Imetamise nõustaja baaskoolitus, Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing, 2019;
 • Funktsionaalse toitumise nõustaja, Tervisekool, 2019;
 • Tervisenõustaja toitumise alal, Tervisekool, 2017;
 • Koolipsühholoogia, MA, Tartu Ülikool, 2002;
 • Psühholoogia, Tartu Ülikool 1999.
Spetsialiseerumine:
 • Rasedad
 • Lapsed - imikutest teismelisteni. 
 • Võta minuga kontakti, kui:
  - soovid analüüsida oma lapse ja pere igapäevaseid toitumisharjumusi, muuta neid tervislikumaks ja mitmekesisemaks;
  - muret valmistab mistahes vanuses lapse toitumine – vähene või selektiivne söömine, liigsöömine, ebatervislikud toiduvalikud jne;
  - vajad soovitusi lapse toitumise kohta erinevatel eaperioodidel (imetamine, imiku lisatoit, toitumine väikelapse- ja koolieas; lapse söömisharjumuste kujundamine).
Minu lugu:
 •  Nii nõustaja kui kolme lapse emana on minu silmis väga oluline, kuidas kujuneb lapsel söögi ja söömisega positiivne suhe, mis mõjutab tema toitumist kogu ülejäänud elu. See protsess saab alguse juba lapse sündides ning meil – nii lapsevanematel kui ka näiteks õpetajatel ja teistel last ümbritsevatel täiskasvanutel –  on sellel teekonnal oma oluline roll.


Vastuvõtu piirkond:
 • Tartu
 • Skype vahendusel ilma asukoha piiranguteta

Telefon: 53 900 503, E-mail: karin@babysport.ee