26.11.2021

Kiirloengute sari – Kuidas jõuluhulluses ellu jääda ehk lihtsad nipid jõuluperioodiks

ETTA toitumisterapeudid Triin Muiste, Mari-Liis Väli ning funktsionaalse toitumise terapeut Eliisa Lukk on koostanud kiirloengute sarja, et tulla appi jõuluhullusesse ning aidata selle kiire aja sees tervislikuks jääda.

Kas tuleb tuttav ette? Igal aastal on meil enne jõule väga kiire. Küll on vaja mõelda, mida “päkapikud” sussi sisse võiksid tuua, siis kingitusi otsida, siis tähtsad tööasjad ära lõpetada. Ja siis oleme aasta lõpuks nii väsinud, et jõululauale ja enda enesetundele väga mõelda ei jaksa. Kuhjame laua üle erinevate rammusate toitudega ja hiljem kurdame, et pingutasime üle. 

Mis oleks, kui sellel aastal teeks veidi teistmoodi? 

Loengute teemad:

  • Soovitused sussipäkkapikkudele (29. november)

Tule osale lühikoolitusel, kus arutleme, milliste söödavate kommi alternatiividega päkapikud üldse üllatada võiksid. Räägime erinevatest variantidest, mida poest leida, arutleme ka maiustustes leiduvate e-ainete üle ning mõtleme, kas üllatus peaks üldse söödav olema.

  • Köögis kiiresti ja lihtsalt (1. detsember)

Köögis kiirelt ja lihtsalt“ lühikoolitusel anname nippe, kuidas teha kiireid hommiku-, lõuna- ja õhtusööke ning samuti hoida ka regulaarsuse tagamiseks vahepalad menüüs – kõik ilma liigse ajaraiskamiseta köögis.

  • Lihtsad nipid, kuidas jõululauale rohkem köögivilja lisada (8. detsember)

Kui soovid, et sinu selle aasta jõululaual oleks midagi põnevamat ja tervislikku, kuid maitsvat, siis tule kuulama! Räägime erinevatest nippidest, kuidas jõululaud köögiviljarikkamaks saada. Jagame soovitusi põnevate suupistete, salatite ja magustoitude osas ning keskendume sellele, kuidas end ka peale pühi hästi tunda.

  • Kuidas toetada oma seedimist pidustuste hooajal (12. detsember)

Liiga palju toitu ja jooki paneb seedesüsteemi suure pinge alla. Tagajärjeks tuttavad, aga ebameeldivad kõrvalnähud nagu puhitused, raskustunne, kõhulahtisus või kõhukinnisus, aga ka väsimus ja uimasus. Me ei pea neid ebamugavustundeid taluma, vaid võime hakata juba nüüd oma seedimist toetama, et olla valmis eelseisvateks pidustusteks.

Käime läbi lihtsad tegevused ja nipid, millele igapäevaselt tähelepanu pöörata, et ei tekiks ülesöömist, seedimine oleks normaalne ja toit annaks meile energiat, mitte väsimustunnet.

  • Detoks jõululauas, detoksi müüdid ja tegelikkus (14. detsember)

Kas sind huvitab kuidas keha puhastumist toetada enne ja pärast pidustusi? Mis toiduaineid lisada jõululauale, et toetada keha loomulikku detoksifikatsiooni?
Mida arvata kiiretest detoks-kuuridest pärast pidustusi? Millised on levinud väärarusaamad keha puhastumisest? Mida süüa kui jõululauas siiski sai patustatud? Kuidas elustiiliga keha puhastumist toetada? Sellisel juhul tule kuula lühiloengut detoksist, kus puudutame ka detoksiga seonduvad müüdid ja tegelikkuse.

Kõik loengud algavad 18:00, Zoomi keskkonnas. 

Loe täpsemalt siit: https://triinutoidumaailm.ee/kiirloengute-sari-joul/