small-thumb-2
Triin Muiste

Tegutsen toitumisterapeudi ja -koolitajana Triinu toidumaailmas (www.triinutoidumaailm.ee) ning VIa Natrurales. Viin läbi erinevaid toitumisalaseid loenguid ja töötubasid  Samuti olen lektor Tervisekoolis.

Võin öelda, et minu töö on mu hobi. Hindan kõrgelt teadmisi teadliku toitumise osas, samuti meeldib mulle toiduvalmistamine. Eks õpetamise kihk on ka juba päris väikesest peale kaasa antud. Mäletan isegi lapsepõlvest, kuidas mängisin kokasaadete läbiviijaid ja näitasin pealtvaatajatele, kuidas erinevaid toite valmistada. Õpetamise ja inimeste aitamise juures on kõige suuremaks tänuks see, kui inimesed jõuavad oma probleemide lahendusteni. Samuti on plussiks, et iga korraga õpin ka ise midagi.

Taust: Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe (2010) ning Eesti ja Soome-Ugri keeleteaduse eriala bakalaureuseõppe (võrdsustatud magistrikraadiga, 2006), Tervisekoolis tervisenõustaja toitumise alal õppe (2012) ja toitumisterapeudiõppe (2018). Läbinud mitmeid täiendkoolitusi tervisliku toitumise ja toiduvalmistamise osas (Tervisekool, Tartu Kutsehariduskeskus, Rahvaülikool jmt).
Olen lisaks ka läbinud täiendkoolitusi funktsionaalses toitumisteraapias. 

Telefon: 5209743, E-mail: triin@triinutoidumaailm.ee

small-thumb-2
Aleksandra Gagen

Tegutsen toitumisterapeudina, viin läbi toitumisalaseid infopäevi ja töötubasid. Asun ja tegutsen Tallinnas, kuid osutan ka veebipõhiseid nõustamisi sõltumata kliendi asu- või elukohast.

Nõustan tervisliku toitumise, ülekaaluprobleemide ja haiguspuhuse toitumise osas. Olen spetsialiseerunud ülekaaluprobleemide lahendamisele, kuna olen ise sama probleemi oma elus üle elanud.  Olin lapsena sale ja sportlik kuni selle hetkeni, kui minu kaal hakkas hormonaalse rikke tõttu väga kiiresti kasvama. Tänu tervislikule ja tasakaalustatud toitumisele sain ma oma kaalu kasvamise protsessi tagasi pöörata ja 25 kg kaalust alla võtta.

Vaatamata enda positiivsele tulemusele arvan, et toitumisterapeut ei ole ainult see inimene, kes aitab kaalu langetada, vaid näitab, mida inimese keha tegelikult vajab ning õpetab, kuidas toitumisega tervist toetada ning keha vormis hoida.

Mulle meeldib õppida, praktiseerida ja täiendada end uute teadmistega, mida ma pidevalt ka teen.
Nõustamisel analüüsin elustiili, menüüd, terviseprobleeme ning vastavalt saadud infole aitan kliendil teha õige ja tervisliku valiku oma toitumise ja elustiili muutmiseks, saavutada püstitatud eesmärke ning suunata toitumisharjumusi tervisliku elustiili suunas.

Samuti koostan nädalamenüüsid, annan nõu toiduainete valikul, vajadusel suunan erispetsialistide juurde.

Haridus: Olen lõpetanud Tervisekoolis järgmised kursused: “Toitumisnõustaja õpe”, “Tervisenõustaja toitumise alal”, “Toitumisterapeudi õpe”

Telefon: +372 55 26 254, E-mail: aleksandra.gagen@naudielu.ee

small-thumb-2
Maire Vesingi

Tegutsen koolitajana nii eritoitumise, hügieeni kui toiduvalmistamise teemal.

*Toitumisterapeudina nõustan kliente Viljandimaal ning Tartus. Samuti tegutsen toitumisterapeudina Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingus (ELDÜ) ning vastan küsimustele Eesti Tsöliaakia Seltsi (ETS) foorumis.
*Põhikohaga töötan Olustvere TMK koka eriala õpetajana. Olen seda ametit pidanud juba ligi 22 aastat. Alates 2012. aastast on minu suviseks tööks toitlustamise projektijuhi amet diabeeti põdevate laste suvelaagris, mida korraldab MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing.

Oma hobideks pean kokaraamatute kirjutamist ning süvendatult eritoitumise teemal tootearendust.

Elukestev õpe on mind köitnud kogu elu. Olen lõpetanud Tervisekoolis toitumisterapeudi ja funktsionaalse toitumise nõustaja õppe ning läbinud palju täiendkoolitusi funktsionaalses toitumisteraapias.

Minu koduleht on eritoitumine.ee, mille külastamisel võib saada abi gluteeni- ja/või piimatalumatuste korral.

Telefon: 56688216, E-mail: maire.vesingi@gmail.com

small-thumb-2
Olesja Kuznetsova


Telefon: +372 5037481, E-mail: olesjakuznetsova@gmail.com