Funktsionaalse toitumise terapeudid 

Funktsionaalse toitumise terapeut annab toitumise alast nõu mistahes haiguste puhul. Ta ei ravi haigusi, kuid aitab nendega paremini toime tulla, mõjutades toitumisega haigust soodustavaid mehhanisme. Funktsionaalse toitumise terapeudilt (Annely Soots, Sirli Kivisaar, Eliisa Lukk ja Ülle Hõbemägi) võib saada ka soovitusi ainevahetuse analüüside teostamiseks, mis aitavad välja selgitada haigusi soodustavaid tasakaalutusi.

Kirjuta või helista toitumisterapeudile ja küsi konkreetselt enda terviseprobleemi kohta.

Funktsionaalse toitumise terapeudid tegutsevad nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate soovituste alusel kui ETTA poolt koostatud tõenduspõhiste toitumisteraapia juhiste alusel.

Meie funktsionaalse toitumise terapeudid

Annely Soots

Olen  Tartu Ülikooli lõpetanud nii arsti kui psühholoogina ja õppinud 2 aastast sotiaaltöö magistrantuuris. Olen olnud pea 20 aastat Tartu Meditsiinikooli õpetaja, praegu tegutsen toitumisnõustajaid ja -terapeute koolitava Tervisekooli juhi ja koolitajana ning ETTA juhina.

Loe edasi

Eliisa Hermlin

Toit ja toitumine on mulle südamelähedased olnud juba teismelise east saadik. Siiski alustasin õpinguid bioloogia vallas ning omandasin Tartu Ülikoolis teadusmagistrikraadi molekulaar- ja rakubioloogias. Lõpuks läbi erineva haridustee ja töökogemuse jõudsin aga valdkonnani, mis on tõeliselt südamelähedane ja silmad särama paneb, tänaseks olen funktsionaalse toitumise terapeut..→

Loe edasi

Sirli Kivisaar

Via Naturale tegevjuht, funktsionaalse toitumise terapeut ja psühhoterapeut. Koolitab ka toitumisnõustajaid ja mänguterapeute Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis. Ta on ajakirja Toitumisteraapia pikaajaline kaasautor, kirjutanud artikleid nii toitumise kui psühholoogia teemadel mitmetesse Eesti meediaväljaannetesse. Ta on raamatu “Laste toitumine ja tervis” kaasautor. Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni asepresident..→

Loe edasi

Ülle Hõbemägi

Ülle Hõbemärgi on lisaks toitumisterapeudiõppele läbinud ka funktsionaalse toitumise terapeudi õppe, mis lubab interpreteerida analüüse ning tegeleda keerulisemate juhtumitega..

Loe edasi