Maarja Randväli

Toitumisteraapiat krooniliste haiguste korral nii individuaal- kui ka grupinõustamisele pakun ettevõttes Tervisehool OÜ (https://tervisehool.ee/kontakt/). Nõustan tervisliku toitumise, ala -ja ülekaaluprobleemide, toidutalumatuste ja haiguspuhuse toitumise osas. Peamiselt olen spetsialiseerunud ülekaalu, rasvunud ja diabeeti põdevate inimeste nõustamise ja õpetamisele haigusega toimetulekul. Lisaks nõustamisele õpetan kasutama meditsiini seadmeid (nt glükoosi sensorid), aitan interpreteerida teostatud vereanalüüse ja annan nõu lisaanalüüsidele, mis toetavad toitumisterapeutilist sekkumist.

Nõustamist alustan põhjaliku ülevaatusega ja analüüsin terviseprobleeme, eluviisi, igapäevast toitumist ning koostöös kliendiga leiame sobivad lahendused kehakaalu probleemide osas kui ka terviseprobleemide kontrolli alla saamiseks. Vajadusel ja soovi korral koostan toitumisjuhiseid ja nädalamenüüsid. Nõustan toidulisandite valikute tegemisel ja vajadusel suunan erispetsialisti juurde.

Olen eriõde endokrinoloogia erialal (N11375, spetsialiseerunud diabeedile) ja kutseline toitumisterapeut (tase 6, https://www.kutseregister.ee/ctrl/et/Tunnistused/vaata/11033316/1).

Olen pikalt töötanud erinevates haiglates, eramedistiini keskustes kui ka sotsiaalvaldkonnas diabeediõena ja toitumisterapeudina. Põhjalikult olen erialaselt täiendanud ennast iga aastaselt, mille kohta leiab ka infot etis.ee süsteemist. Hindan kõrgelt tõenduspõhist lähenemist ja olen õppejõud Tervishoiu Kõrgkoolis.

Kontakt

E-post: info@tervisehool.ee

Kodulehekülg: www.tervisehool.ee