Leia ennast aitama sobiv toitumisterapeut!

Toitumisterapeudid 

Toitumisterapeudi taseme lõpetanu pakub toitumisnõustamist järgmiste haigusgruppide haigetele, töötades nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate toitumissoovituste kui ETTA toitumisteraapia juhiste  alusel: südame-veresoonkonna haigused, diabeet, aneemiad, neerupuudulikkus, osteoporoos, allergia, vähk, podagra, reflukstõbi (GERD), ärritunud soole sündroom, tsöliaakia, bariaatriliste operatsioonidejärgsed toitumisprobleemid esmatasandi medistiinis.

REGISTREERITUD TOITUMISTERAPEUDID

Toitumisteraapia õppijad

Toitumisteraapiakursuse õppijad on toitumisnõustajaõppele lisaks õppinud teatud terviseprobleemidega isikute nõustamist.

Toitumisteraapia õppija saab aidata muuta toitumist tervislikumaks, koostada sobiva menüü või tasakaalustada erimenüüd toitumisterapeudi või funktsionaalse toitumise terapeudi juhendamisel ja tema meeskonnas. Iseseisvalt võib nõustada teemadel, mille kohta on koolis arvestus/eksam sooritatud,

TOITUMISTERAAPIA ÕPPIJAD

Funktsionaalse toitumise terapeudid 

Funktsionaalse toitumise terapeut on pikaajalise jätkukoolitusega toitumisterapeut, kes annab toitumise alast nõu mistahes haiguste puhul. Ta ei ravi haigusi, kuid aitab nendega paremini toime tulla, mõjutades toitumisega haigust soodustavaid mehhanisme. Funktsionaalse toitumise terapeudilt (Annely Soots, Sirli Kivisaar, Eliisa Lukk ja Ülle Hõbemägi) võib saada ka soovitusi ainevahetuse analüüside teostamiseks, mis aitavad välja selgitada haigusi soodustavaid tasakaalutusi.

Kirjuta või helista toitumisterapeudile ja küsi konkreetselt enda terviseprobleemi kohta.

Funktsionaalse toitumise terapeudid tegutsevad nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate soovituste alusel kui ETTA poolt koostatud tõenduspõhiste toitumisteraapia juhiste alusel.

REGISTREERITUD FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUDID