Leia ennast aitama sobiv spetsialist!

Toitumisnõustamine, toitumisteraapia ja funktsionaalne toitumisteraapia.
Eesmärgid, teenuse sisu ja teenusele registreerimine.

Toitumisterapeudid 

Toitumisterapeudi taseme lõpetanu pakub toitumisnõustamist järgmiste haigusgruppide haigetele, töötades nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate toitumissoovituste kui ETTA toitumisteraapia juhiste  alusel: südame-veresoonkonna haigused, diabeet, aneemiad, neerupuudulikkus, osteoporoos, allergia, vähk, podagra, reflukstõbi (GERD), ärritunud soole sündroom, tsöliaakia, bariaatriliste operatsioonidejärgsed toitumisprobleemid esmatasandi medistiinis.

REGISTREERITUD TOITUMISTERAPEUDID

Funktsionaalse toitumise nõustajad

Funktsionaalse toitumise nõustaja (FTN) erineb tavalisest toitumisnõustajast selle poolest, et ta on õppinud lisaks terviseprobleemidega isikute nõustamist ning terviseprobleemide all olevaid tasakaalutusi, kuid FTN-l ei ole pädevust määrata iseseisevalt haiguspõhiseid dieete või pakkuda haiguspuhust nõustamist.

Funktsionaalse toitumise nõustaja (FTN) saab aidata muuta haiguspuhust toitumist tervislikumaks, koostada sobiva menüü või tasakaalustada erimenüüd ainult funktsionaalse toitumise terapeudi juhendamisel.

REGISTREERITUD FUNKTSIONAALSE TOITUMISE NÕUSTAJAD

Funktsionaalse toitumise terapeudid 

Funktsionaalse toitumise terapeut annab toitumise alast nõu mistahes haiguste puhul. Ta ei ravi haigusi, kuid aitab nendega paremini toime tulla, mõjutades toitumisega haigust soodustavaid mehhanisme. Funktsionaalse toitumise terapeudilt (Annely Soots, Sirli Kivisaar, Eliisa Lukk ja Ülle Hõbemägi) võib saada ka soovitusi ainevahetuse analüüside teostamiseks, mis aitavad välja selgitada haigusi soodustavaid tasakaalutusi.

Kirjuta või helista toitumisterapeudile ja küsi konkreetselt enda terviseprobleemi kohta.

Funktsionaalse toitumise terapeudid tegutsevad nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate soovituste alusel kui ETTA poolt koostatud tõenduspõhiste toitumisteraapia juhiste alusel.

REGISTREERITUD FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUDID