Leia ennast aitama sobiv spetsialist!

ÜLEVAADE Kes on toitumisnõustaja, -terapeut ja funktsionaalse toitumise terapeut

Toitumisterapeudid 

Toitumisterapeudi taseme lõpetanu pakub toitumisnõustamist järgmiste haigusgruppide haigetele, töötades nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate toitumissoovituste kui ETTA toitumisteraapia juhiste  alusel: südame-veresoonkonna haigused, diabeet, aneemiad, neerupuudulikkus, osteoporoos, allergia, vähk, podagra, reflukstõbi (GERD), ärritunud soole sündroom, tsöliaakia, bariaatriliste operatsioonidejärgsed toitumisprobleemid esmatasandi medistiinis.

REGISTREERITUD TOITUMISTERAPEUDID

Jätkukoolitusega toitumisnõustajad

Jätkukoolitusega toitumisnõustaja erineb tavalisest toitumisnõustajast selle poolest, et ta on õppinud lisaks terviseprobleemidega isikute nõustamist ning terviseprobleemide all olevaid tasakaalutusi, kuid tal ei ole pädevust määrata iseseisevalt haiguspõhiseid dieete või pakkuda haiguspuhust nõustamist.

Jätkukoolitusega toitumisnõustaja saab aidata muuta haiguspuhust toitumist tervislikumaks, koostada sobiva menüü või tasakaalustada erimenüüd ainult funktsionaalse toitumise terapeudi juhendamisel.

REGISTREERITUD JÄTKUKOOLITUSEGA TOITUMISNÕUSTAJAD

Funktsionaalse toitumise terapeudid 

Funktsionaalse toitumise terapeut annab toitumise alast nõu mistahes haiguste puhul. Ta ei ravi haigusi, kuid aitab nendega paremini toime tulla, mõjutades toitumisega haigust soodustavaid mehhanisme. Funktsionaalse toitumise terapeudilt (Annely Soots, Sirli Kivisaar, Eliisa Lukk ja Ülle Hõbemägi) võib saada ka soovitusi ainevahetuse analüüside teostamiseks, mis aitavad välja selgitada haigusi soodustavaid tasakaalutusi.

Kirjuta või helista toitumisterapeudile ja küsi konkreetselt enda terviseprobleemi kohta.

Funktsionaalse toitumise terapeudid tegutsevad nii arstide ravi- ja tegutsemisjuhistes olevate soovituste alusel kui ETTA poolt koostatud tõenduspõhiste toitumisteraapia juhiste alusel.

REGISTREERITUD FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUDID